• info@ulkemisitme.com
  • 0322 454 01 04

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

İŞİTME TESTİ

Saf ses odyometrisi

En sık uygulanan işitme testidir. Saf ses odyometrisi, her iki kulağın farklı frekanslarda duyabildiği minimum ses şiddetini belirler. Ses geçirmez bir kabinde hastaya özel bir kulaklık aracılığıyla sesler dinletilir. Buton yardımıyla hastanın bu sesleri duyup duymadığı veya ne kadar duyduğu hakkında fikir sahibi olunabilir. İşitilen ses seviyesi bu testle belirlenir. Hava yolunun ve kemik yolunun işitme düzeyi bu ölçümde belirlenir. Hava yolu ölçümlerinin temel amacı işitme eşiğinin düzeyini bulmaktır. İşitme kaybının derecesini ölçer. Kemik yolu ise iç kulaktan itibaren bilgi verir. 

Timpanometri

Orta kulağın basıncını ölçen timpanometri testinde dış kulak yoluna hava basıncı uygulanarak orta kulak ve kulak zarı hareketliliğinin ölçülmesi sağlanır. Orta kulak ve kulak zarındaki hareketlilik ölçülerek, bu yapıların fonksiyonu hakkında bilgi elde edilir. Ölçümler kulağa yerleştirilen bir prob ile gerçekleştirilir. Bebeklere bile rahatlıkla uygulanabilen kolay bir testtir. Timpanometri testi yapılırken kulak zarının delik olmaması gerekir.

İŞİTME CİHAZLARI SATIŞI VE AYARLAMASI

Uzman ekibimiz ile en son teknoloji cihazlarımızın satış ve ayarlamasını sizler için yapıyoruz. Unutmayın hayata ses vermek sizin elinizde.

KİŞİYE ÖZEL KULAK KALIBI VE TIKAÇLARI

Kulak kalıpları işitme cihazlarının kulak arkası BTE modellerinde olan, işitme cihazı tarafından yükseltilen sesleri kulak kanalı yolu ile kulak zarına ileten bir araçtır. Uygulama şekli ve çeşitlerine göre kulak kalıbının çeşitli fonksiyonları vardır. Bunlar (i) İşitme cihazı ile kulak arasında akustik bağlantının sağlanması; (ii) İşitme cihazının kulak kepçesinde durmasını sağlamak; luşabilecek akustik geri besleme (feedback)i önlemek veya en aza indirmek;  İşitme cihazı tarafından yükseltilmiş ses sinyallerin akustik modifikasyonunu sağlamak olarak sıralanabilir. Ülkem İşitme Cihazları merkezimizde uzmanlar tarafından atölyemizde yapılabilmektedir.

KULAK ÇINLAMASI ÇÖZÜMLERİ

Kulak çınlaması birçok farklı nedenle ortaya çıkabilmektedir. Kulak çınlaması tedavisinde çınlama(tinitus) maskeleme özellikli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar işitme uzmanları tarafından hastanın çınlama özellikleri belirlendikten sonra, basitçe hastanın kulağına çınlaması ile ters dalga özelliklerinde sesler göndererek hastanın çınlamasını baskılamaktadır. Kulak çınlaması işitme cihazı ile tedavi edilebilir bir sorundur.

whatsapp